HOME

ZOOSYS® - Zateplovací a Odvlhčovací Omítkový Systém

Zateplení a vlkost = zdravotní nebezpečí


Pamatujte, bydlením vzniká vlhkost a veškeré stavební materiály tím snižují izolační schopnost. Nešvar, který se rozmáhá, zateplit vše kolem i novostavby, vede k provlhnutí izolací (EPS i vaty) a pak kolem sebe vidíte krásně mechem a řasami olezlé fasády. vada zateplení

Není podstatnou izolační schopnost, když izolace provlhá.

A provlhne každá, tím se více posune rosný bod a vše pokračujě dál.

Extrémem je 100 kilogramů vážící deska EPS síly 10cm. Tedy co decimetr krychlový, to litr vody.

Že by se vodou dalo izolovat?

Proto je daleko podstatněnjší otevřenost konstrukcí vodním parám. U oděvů to známe, bunda propustí vlhko z těla ven a déšť nepustí na tělo. Proč to popíráme u zdí.

Děláme zateplení v celé ploše, které pak má stejný efekt, jako bychom chodili v pláštěnce, nebo potápěčském oblečení.

Odborníci Vám ve výpočtu doloží, že se voda v létě odpaří. Není tomu tak, návštěvy na plesnivých stavbách hovoří jinak.

To by si každý rozmyslel chodit zcela splavený v mokrém teplíčku.

A podobné mokré teplíčko si dobrovolně děláme doma. Že to vyřeší rekuperace? Asi ne vždy (vypadne proud) a to co dýcháme pak nevidíme. Kolikrát a kolik z nás čistí klimatizaci v autě. A v domě je těch trubek násobně více.

Proč rekuperací odstaňovat něco, co nemusí nastat?

Existují i jiné problémy související s přístupem proti přírodě, který velí utěsnit a obložit neprodyšně vše co jde. A když nejde dýchat (vznik přílišné koncentrace CO2, radon, plísně) pak nasadíme "motory" v rekuperaci. Kraválu a vzduchu s nepřirozenou vůní nás již nikdo nezbaví. Pak vypadne proud a ... asi se udusíme, než nám dojde, že máme otevřít okno. Ale to bychom vyvětrali se smrádečkem a vlhkem i teplíčko. Co na to pak vypočítané úspory pro získání dotace. Budeme vracet dotaci, nebo mrznout? Že si vymýšlím?, přečtěte si z tisku o realitě. Než zase naskočíte na medové plky zateplovačů, až vy si zničíte dům, oni tady již nebudou, nebo ano a dům Vám opraví? Zbaví vás zdí již prolezlých plísní?

Proto nezateplujte kontaktními systémy z polystyrénu a vaty a raději použijte zateplené prodyšné bloky a omítkové zateplení s vysoušecím efektem od nás, či Odrazivé Tepelné IZolace OTIZ. Bude Vám tepleji a zdravěji.